Ak ste fanúšikom Richmana, určite viete, že okrem bagiet a hot-dogov ponúkame aj plnené richmany (ak fanúšikom nie ste a nevedeli ste to, teraz už máte túto znalosť 😉 ).

Čo sú vlastne tie richmany? ☝

 

Richmany sú našim tradičným pečivom, ktoré je našou súčasťou už od začiatku. Ani si neviete predstaviť, koľko sme museli “brainstormingovať”, aby sme na prišli na to pravé a iné, čo zaujme. Ale nakoniec sa nám to úspešne podarilo 🙂 A tak sa richman stal prvým pečivom, ktoré sme v našej histórii ponúkali. Až neskôr sme postupne pridali bagety a hot-dogy a dostali sme sa ku konceptu, ktorý poznáte dnes.

Sú to voňavé “bochníčky” s tajomstvom

 

Rozdiel medzi richmanom a bagetou, či rožkom je zásadný nielen vo vzhľade, ale aj v chuti, vôni aj príprave. Do richmanov pridávame zmes piatich druhov byliniek (je to naša tajná receptúra, ale skúste ich uhádnuť, keď budete nabudúce u nás jesť :)), takže jeho chuť sa líši od ostatného pečiva.

A samozrejme aj vôňa je iná a to vďaka spomínaným bylinkám – keď sa richmaníky pečú, je to šialene úžasná aróma, pri ktorej nám slinky tečú.

Tvar richmana je taký trochu zvláštny – je to taký oválny bochníček, niečo ako skrátená bageta, trochu stlačená do strán a preto pri pečení používame iné postupy na jeho spracovanie.